Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 5270 razy

MANSON BAND - biografia zespołu


Rok 1988 to czas w którym MANSON BAND pojawił się po raz pierwszy na polskim rynku muzycznym. We wcześniejszym okresie Manson udzielał się w zespole ERATO - poezja śpiewana, potem był folkowy POLK FOLK, a następnie countrowy WEEKEND.

Pod koniec lat osiemdziesiątych zespół osiągnął status gwiazdy na countrowej scenie, zagrał kilkakrotnie na Pikniku Country w Mrągowie. MANSON BAND to kapela , która zawsze zdradzała country na rzecz rock & rolla, jak sami mówią "jesteśmy stworzeni dla teksańskiego rocka", bo w nim tyle entuzjazmu, energii i mądrości życiowej.

W Polsce to jedna z nie wielu grup muzycznych, która brzmieniem, charyzmą, kompozycjami i stylem grania przypomina legendę southern-rocka LYNYRD SKYNYRD. Kult tej formacji założonej przez braci Van Zant i G. Rossingtona od lat wywiera piętno na muzyce MANSON BAND i to właśnie słychać i widać na koncertach w Polsce. Ostatnie lata to nie zliczone koncerty dla harleyowców, co może świadczyć o profesjonalnym poziomie kapeli i ich popularności w środowisku polskich motocyklistów. Co jest takiego w tej kapeli, że rośnie ich popularność z dnia na dzień? Odpowiedź tkwi w charyzmie, w ciekawych kompozycjach, w prostych, ale nie banalnych tekstach i nie standardowych aranżacjach, a co najważniejsze pełna wirtuozeria gitar, ciężka wręcz miażdżąca sekcja rytmiczna i charakterystyczny lekko zabrudzony głos leadera grupy JANA MANSONA. Ich koncerty to fuzja rock&rolla z country bluesem, co tworzy styl zwany southern-rock, gatunek muzyczny grany przez rockmanów i countrowców na południu Stanów Zjednoczonych.

W Polsce nurt ten nie jest zbyt popularny w mediach, ale piosenki MANSON BAND są puszczane w ogólnopolskich stacjach radiowych i regionalnych. Telewizja a szczególnie Polsat przez długi czas promował najnowszy teledysk zespołu, który obecnie można obejrzeć na Yuotube.com, inne ośrodki telewizyjne też miały swój wkład w promocję zespołu np. Program II TVP, telewizja Bravo czy inne kanały muzyczne.

Czy MANSON BAND przejdzie do historii polskiej sceny muzycznej i pozostawi po sobie trwały ślad? Zobaczymy......... czas pokaże, ale póki co ci niepokorni muzycy mają się dobrze, mimo że prawie od dwudziestu lat szturmują deski polskiej sceny muzycznej i są nie do zdarcia...... to taki Polski LYNYRD SKYNYRD!!!

źródło: www.mansonband.pl
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji COUNTRY.WORTALE.NET.


Dodaj komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net - | mapa witryny | login