Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 13030 razy

ALABAMA BAND - zespół grający muzykę country

 

Alabama Band to kwartet wokalno-instrumentalny wykonujący muzykę country. Najchętniej wykonuje utwory z nowego nurtu muzyki country nie stroniąc jednak od standardów takich wykonawców jak Hank Williams, Johnny Cash, Bill Monroe, John Denver czy Ricky Skaggs. Do naszych ulubionych wykonawców należą: Travis Tritt, The Eagles, Alan Jackson, Brooks & Dunn, Gary Allan, i Brad Paisley. Z przyjemnością wykonujemy również kompozycje z repertuaru takich sław jak Chuck Berry, Eddie Cochran, Blackhawk czy Lynyrd Skynyrd. Niewątpliwym atutem zespołu jest trzech śpiewających gitarzystów oraz dynamiczny, taneczny repertuar doskonale sprawdzający się na wszelkiego rodzaju imprezach .

 

Alabama Band powstał 8 lat temu w Mińsku Mazowieckim. Początkowo jako duet śpiewających gitarzystów: Grzegorza Piwka i Andrzeja Samsona, później jako trio ze śpiewającym basistą Andrzejem Karczmarczykiem z powodzeniem występował w lokalnych Pubach . Rok później do zespołu dołączył perkusista Stanisław Krzemiński i od tej chwili grupa rozpoczęła występy w warszawskich klubach oraz na imprezach plenerowych w całej Polsce. Po 2 latach nowym gitarzystą zespołu został Janek Kaczorek. Od 4 lat Alabama Band koncertuje ze śpiewającym gitarzystą Grzegorzem Kopką. Zespół zaczął koncertować jeszcze więcej na większych i ważniejszych imprezach jak: Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Honda Gold Wing, Motor Show pod warszawską Promenadą – impreza prowadzona przez Korneliusza Pacudę lub imprezy integracyjne dla firm Daimler Chrysler, Toyota, IBM, NBP, występując dwukrotnie z Golec uOrkiestra. Alabama wystąpiła również w reportażu dla Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego przedstawiając fragmenty dwóch utworów oraz w Koncercie Lata z Radiem, gdzie po koncercie udzieliła wywiadu dla Programu I Polskiego Radia.

Rok później zespół został zaproszony do warszawskiego klubu „Oczko” gdzie spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony zarówno fanów i stałych bywalców tego klubu jak i ludzi z branży muzycznej. Po otrzymaniu pochlebnych recenzji z występu w „Oczku” grupa została zaproszona do wzięcia udziału w VI Międzynarodowym Festiwalu Country Top’06 w Dziechcińcu koło Wiązownej (23 czerwca 2006) i wystąpiła wśród takich gwiazd jak Lonstar Band, Colorado Band, Suzie Candell (Niemcy), Scena Country, Sexy Texas i Rodeo Dance.

Od 2007 roku rozpoczęły się cyklicznie koncerty w Countrowym Klubie „Alamo” oraz pubie „U Ani”. Zespół utrzymuje również stałą współpracę z siecią amerykańskich restauracji „Jeff’s”.

17.06.2007 Alabama Band wystąpił na VIII Międzynarodowym Pikniku Country w Kaniach w towarzystwie Tomasza Szweda, grupy Manson Band oraz grup tanecznych Rodeo Dance i Dixie Rose, a 15 lipca 2007 na XIII Pikniku Country w Dąbrowie Górniczej obok Tomasza Szweda, zespołów Conner, Czas na Grass, i Jukebox .

W roku 1997 zasepół zarejestrował 4 utwory we wrocławskim studiu Polskiego Radia. Kilka lat później zespół wydał płytę DEMO zawierającą utwory nagrane we Wrocławiu oraz 6 utworów zarejestrowanych w 2006 roku.

 

Zespół stale współpracuje z zespołami tańca Country RODEO DANCE , DIXIE ROSE, DANCING RIDERS, SEXY TEXAS oraz SCENA COUNTRY.

 

Obecny skład zespołu to:

 

Andrzej Samson - gitara akustyczna, śpiew.

Andrzej Karczmarczyk - gitara basowa, śpiew.

Grzegorz Kopka - gitara solowa, śpiew.

Stanisław Krzemiński - perkusja.

 

 

 

Źródło: <http://alabamaband.republika.pl/zespol.htm>
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji COUNTRY.WORTALE.NET.komentarzy: 1         Dodaj komentarz

2008-06-27 22:30 | Leszek.
Fajnie wyglądają.myślę,że rónie są dobrzy jak ALABAMA z Randy Owenem.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net - | mapa witryny | login