Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 5103 razy

Lonstar - zarys ogólny

Lonstar - zarys ogólny
LONSTAR to nie kwestionowana najważniejsza postać muzyki country w Polsce, inicjator i czołowa siła napędowa tej subkultury, jej autentyczna Żywa Legenda.

Piosenkarz, gitarzysta, autor przebojów, które stały się ponadczasowymi hymnami, producent własnych projektów muzycznych, promotor koncertów i festiwali, gorący propagator idei i stylu życia country w publikacjach, w cyklicznych autorskich audycjach radiowych i w programach TV, a także poprzez swój własny wizerunek i sposób bycia, począwszy od charakterystycznego stroju az po swą konsekwentną postawę romantycznego cowboya, inteligentnego buntownika i krytycznego piewcy naszej rzeczywistości.
Kultowy bohater całego pokolenia polskich wykonawców i fanów country, cieszący się uznaniem i szacunkiem środowiska artystycznego w Polsce i USA.

Nazywają go „Człowiekiem Renesansowym”: z wykształcenia architekt (przez szereg lat czynny w tym zawodzie), grafik, malarz-akwarelista, projektant okładek płyt i plakatów, filmoznawca i mistrz ceremonii na festiwalach filmowych, tłumacz symultaniczny (języki angielski i włoski), tancerz współtworzący w Polsce modę na amerykańskie „line dances”...

Sam siebie woli określać jako uniwersalnego człowieka kultury. Wypowiada się w wielu dziedzinach sztuki. Jego życiową misją jest obrona kultury, piękna i ludzkiej godności przed zalewem obłudy, głupoty i miernoty.

LONSTAR to spadkobierca i kontynuator tradycji westernowych

źródło: www.lonstar.pl
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji COUNTRY.WORTALE.NET.


Dodaj komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net - | mapa witryny | login