Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 4837 razy

Alicja Boncol - info

Alicja Boncol (ur. w połowie roku i w połowie miesiąca ponad 18 lat temu :-) w życiu kieruje się mottem: „Nikt nie jest tak bogaty, aby mógł się obyć bez uśmiechu, i nikt nie jest tak ubogi, aby go nie mógł podarować” oraz „Myśleć ze sceptycyzmem i działać z optymizmem”.

 

Wraz z zespołem po raz pierwszy zaprezentowała się na eliminacjach w maju 1995 r. w Warszawie na Rakowcu, otwierając sobie tym możliwość występu na prestiżowej scenie w Mrągowie. Później występowała już kilkakrotnie na Międzynarodowym Festiwalu "Piknik Country" Mrągowo towarzysząc takim gwiazdom jak Tomasz Szwed, Michał Lonstar i innym.

 

Na przestrzeni swojej działalności zaproszona była do udziału w Konwojach Country 95’ i '96 wraz z najlepszymi polskimi oraz amerykańskimi wykonawcami tego gatunku. Uczestniczyła w znaczących imprezach country, min.: PIKNIKU COUNTRY w Ostrołęce, Bydgoszczy, Lesku, Zielonej Górze, Ustrzykach Dolnych, Mrągowie (co roku).

 

Jest to jedyna grupa w Polsce, w której występują TRZY WOKALISTKI!!! (Ala Boncol, Kasia Szubartowska, Sonia Kopecka).

Nagrania z nieistniejącą już formacją "FAIR PLAY” zostały umieszczone na płytach CD pt.: "COUNTRY STOP", „TRUCKER COUNTRY”, na kasecie pt.: „Country Girls", dwie kasety z charytatywnego koncertu w Olsztynie pt.: „COUNTROWCY POWODZIANOM”. Dochód z tegoż koncertu został przeznaczony w całości dla ofiar powodzi. Posiada także nagrania „live” z koncertu w Radiu OPOLE a także nakręcone teledyski dla I programu TVP i TV Polonia.

W 1997 r. reprezentowała Polskę na prestiżowej imprezie „VISAGINO COUNTRY” w Visagino na Litwie, a w 1998 r. koncertowała w wielu innych litewskich miastach.

 

Ala Boncol preferuje nowoczesne trendy w muzyce prezentując zarazem swoje kompozycje. Uwielbia wykonywać utwory takich gwiazd amerykańskich jak: Chely Wright, Lorrie Morgan, Shania Twain, Patty Loveless, Carlene Carter, Faith Hill, Joe Dee Messina, Reba McEntire, Shelby Lynn, Anita Cochran, Wynonna, Heather Myles, Linda Davis oraz napisanych dla niej przez braci Gabłońskich, Krzyśka Cedro, Lonstara, Wojtka Cejrowskiego i wielu innych.

 

 

Zdobyła tytuł:

  • Artystki Roku w 2003, 2004 r. Plebiscyt organizowany przez tygodnik „DYLIŻANS”)
  • Wokalistki Roku 1998, 1999, 2000, 2003, 2004 i 2009 r. (Plebiscyt organizowany przez tygodnik „DYLIŻANS”)
  • Wokalistki Roku 1999, 2000, 2001, 2002 r. (Plebiscyt pod nazwą „GIGANCI COUNTRY” organizowany przez pismo „Nowe Country Osobowe”)
  • ponadto w 1998 r. wyróżniona w kategorii: - Najlepsze wykonanie standardu: „I Wanna Be A Cowboy’s Sweetheart” - Najlepsze wykonanie utworu - „Nie chcę być aniołem”, i „Zabieraj te łapy z mojego tyłka” w 2003 r.
  • w 2001 r. za Najlepsze wykonanie standardu: „Daddy Can You See Me?”
  • w 2002 r. za współpracę wokalną w Programie „NOCNY POCIĄG DO MEMPHIS”, a w 2003 z Gail Davies w piosence ‘Lovesick blues’ oraz za wykonanie piosenki pt. „ZABIERAJ TE ŁAPY Z MOJEGO TYŁKA” autorstwa Lonstara
  • w 2004 r. za piosenkę roku „Wszystko ci wybaczam” (sł. Bożena Smolnicka, muz. Alicja Boncol, Adam Wosz

W dowód uznania zasług położonych dla rozwoju muzyki country w Rzeczypospolitej otrzymała gwiazdę Naczelnego Kowboja RP – Wojciecha Cejrowskiego.

 

W maju 2001 r. zespół Fair Play rozpadł się i w wyniku rozłamu powstał nowy zespół, którego liderem jest Ala Boncol. W miesiąc później odebrała statuetkę „Złoty Truck” w plebiscycie zorganizowanym przez Polski Traker za najlepszą piosenkę w 2000 roku - „Mam kilometrów paranoję” (pióra braci Gabłońskich).

W roku 2002 reprezentowała Polskę na Festiwalach Międzynarodowych na Słowacji i w Czechach.

W sierpniu 2003r. wystąpiła jako reprezentantka Polski na X-tym jubileuszowym Festiwalu „VISAGINO COUNTRY” na Litwie

W lipcu 2004 reprezentowała Polskę na XX Festiwalu Country w Skjaak w Norwegii, w 2005 w Niemczech i Francji jako Ala Boncol i Koalicja.

 

Ciekawostką może być fakt, że Ala Boncol brała udział w programie „ZOSTAŃ GWIAZDĄ” w telewizji TVN w 1998 r., w którym wcieliła się w Cher, wykonując utwór „Believe” i wygrała edycję.

Obecnie nagrywa dżingle dla Radia ZET, COLOR, współpracuje również z POLSKIM RADIEM pr. I, RADIEM KATOWICE, RADIEM BIS oraz telewizją uczestnicząc w programach TVP, WOT, TVN, TV Polonia, POLSAT.

 

 

SKŁAD ZESPOŁU:

Vocal - Ala Boncol

Perkusja - Tomasz Michura

Klawisze - Łukasz Kwapisiewicz

Gitara basowa - Krzysztof Klich

Gitara elektryczna - Adrian „Adi” Kowalski

Gitara elektryczna - Ireneusz Walczak 

 

 

źródło: www.ala.boncol.pl

 
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji COUNTRY.WORTALE.NET.


Dodaj komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net - | mapa witryny | login