Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 1442 razy

Nie trzeba być melomanem ani instrumentalistą by docenić wspaniałe uczucie towarzyszące słuchaniu muzyki.

Każdy z nas lubi muzykę. Nie trzeba być melomanem ani instrumentalistą by docenić wspaniałe uczucie towarzyszące słuchaniu muzyki. Część osób gustuje przede wszystkim w jednym lub dwóch gatunkach, ale muzyka jest tak zróżnicowana, że nie jest łatwo cieszyć się tylko jednym gatunkiem, skoro wokół jest ich tak wiele i każdy posiada mocne strony.

Każdy z nas lubi muzykę. Nie trzeba być melomanem ani instrumentalistą by docenić wspaniałe uczucie towarzyszące słuchaniu muzyki. Część osób gustuje przede wszystkim w jednym lub dwóch gatunkach, ale muzyka jest tak zróżnicowana, że nie jest łatwo cieszyć się tylko jednym gatunkiem, skoro wokół jest ich tak wiele i każdy posiada mocne strony.

Niektóre gatunki są popularne przede wszystkim w danym regionie przez co wykonawcy już legendarni nie są tak bardzo znani w innych krajach. Kto znasz słyszał nazwiska takie jak Jerry Reed, Hank Williams czy Kris Kritofferson?  Owszem, nazwiska te obiły się o uszy wielu osób, ale w Polsce artyści ci nie są tak popularni jak na przykład w stanach zjednoczonych. Wymienieni wcześniej muzycy to legendy muzycy country. To między innymi oni ukształtowali brzmienie tego gatunku, a inspiracja która wnieśli, sprawiła, że całe grupy młodych muzyków chciały brzmieć podobnie, dzięki czemu w country pojawiło się sporo młodej krwi.

Muzyka country jest bardzo charakterystyczna, a teksty utworów bardzo często opowiadają o sprawach codziennych, takich jak praca, miłość czy przyjaciele. Warto zwrócić uwagę na sam aspekt muzyczny tego gatunku, ponieważ brzmienie jest bardzo specyficzne. W country przeważają gitary, a jeżeli szukamy gitary elektrycznej do takiej muzyki, wówczas najlepszym wyborem będzie telecaster, ponieważ posiada on bardzo charakterystyczny przydźwięk zwany „twang”.

Dobry telecaster nie musi być drogi, czemu dowodzi model Squier affinity tele mn mr.

Gitara ta posiada korpus wykonany z olchy, klonowy gryf, klonową podstrunnicę oraz dwa przetworniki typu single coil. Instrument ten jest niezwykle uniwersalny, ponieważ poza muzyką country sprawdzi się również w muzyce rockowej, funkowej, bluesowej, a nawet w jazzie.

Jeżeli preferujemy akustyczne brzmienie, wówczas doskonałym wyborem będą gitary z pudłem typu dreadnought, takie jak Lag T80D. Instrument posiada płytę wierzchnią wykonaną z litego świerku, oraz mahoniowe boki i spód. Takie połączenie gwarantuje jasne i klarowne brzmienie, ze sporą dawką basu i średnich tonów. Pudło typu dreadnought sprawia, że gitara wybrzmiewa mocnym i donośnym dźwiękiem, a fakt, że płyta wierzchnia została wykonana z litego drewna a nie ze sklejki, oznacza, że gitara brzmi bardzo naturalnie i jest bardziej wrażliwa na artykulację, co w rękach bardziej doświadczonych gitarzystów jest sporym atutem.

Muzyka country pozwalana na zastosowanie szerokiego instrumentarium, więc nie jesteśmy zmuszeni do kupna gitary elektrycznej lub akustycznej. Gitara klasyczna również doskonale sprawdza się w tym gatunku muzycznym, o czym wielokrotnie przekonywał Willie Nelson, używający gitary Martin N20, którą nazwał „Trigger”. Brzmienie tego instrumentu jest bardzo charakterystyczne, tak samo jak charakterystyczny jest jej wygląd. Liczne zadrapania i dziury powstałe w wyniku naturalnych szkodzeń jedynie dodały uroku instrumentowi. Bardzo ważnym aspektem wpływającym na jej unikalne brzmienie, jest sposób gdy Nelsona, co świadczy o tym, że nie jest ważne jak wygląda nasz instrument, bo najważniejszy czynnik tkwi w naszych dłoniach.

Autor: sklep muzyczny MAGNUS https://hurtowniamuzyczna.pl/
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji COUNTRY.WORTALE.NET.


Dodaj komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net - | mapa witryny | login