Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 3411 razy

Czyste-Country - Stacja-Chełmno

W sobotę w Chełmnie odbyła impreza promująca Festiwal "Czyste Country" w Wolsztynie. Dzięki przychylności Władz miasta oraz domu kultury po raz pierwszy w tym mieście można było na żywo posłuchać koncertów zespołów wykonujących ten styl muzyczny.

Brawa należą się  Tomkowi "Teacherowy" za drążenie tematu i doprowadzenie do tego koncertu.

Dzień był bardzo upalny i po burzy było bardzo parno. Nie zatrzymało to jednak fanów Country w domy. Wlicznym gronie zjawili się w amfiteatrze.

Koncert rozpoczął niezawodny "Honky Tonk Brothers". Mimo iż gorąco rozstrajało im instrumenty zagrali jak zwykle rewelacyjnie. Szczególnie uwielbiam jak Marcin śpiewa utwory mojego ulubionego Alana Jacksona.

Super niespodzianką było wykonanie prostego układu choreograficznego wykonanego przez dzieci ze szkoły podstawowej. Zaśpiewały również piosenki ułożone do własnych słów. Akopaniował im na gitarze ich nauczyciel Tomek "Teacher" Jarmołkiewicz.

Widownia czekała na występ artystki pochodzącej z Chełmna. Dorotka nie zawiodła swoich fanów. Warto było przyjechać i to przeżyć. Szczególnie piosenki napisane przez Lonstara podobały się najbardziej. Ostatnio bardzo mało było twórczości country w naszym rodzimym języku. Cieszy zatem że jeszcze ktoś takie utwory pisze. Połączenie Alabamy i Doroty Krawczyk wypadło doskonale. Dołaczenie do tego zestawu skrzypiec, na których grała Ania Rybczyńska, rówieśniczka Doroty, jest rewelacyjnym pomysłem.

Alabama która wysytąpiła przed Dorotą ze swoim repertuarem pokazała, że znają się na rzeczy. Zagrali jak zwykle super. Pokazują że nawet grając covery można pokazać swoją wrażliwość.

Głównym punktem programu był występ Michała LONSTARA. Tutaj trudno się rozpisywać. Na temat jego perfekcyjnych występów napisano już wszystko. Tym razem równiż nie zawiódł.

Występy artystów którzy mają się również pokazać w Wolsztynie pozostawił pewien niedosyt i pewnie taki był plan. Zatem przynajmniej na nas zadziałał. W Wolsztynie na pewno będziemy

Piotr "dzidzia" Pleskot
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji COUNTRY.WORTALE.NET.


Dodaj komentarz

Koncerty

Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net - | mapa witryny | login