Wróć na portal Mindly.pl 

 

REKLAMA:  

rozmiar czcionki A A A
czytano 3207 razy

wstęp

 Historia polskiej muzyki country nie sięga może zamierzchłych czasów, ale dla wielu z nas te kilkadziesiąt lat jest bardzo ważne. Niniejsze Kalendarium Polskiej Muzyki Country nie  powstałoby, gdyby nie aktywna współpraca poszczególnych zespołów i solistów. Zdajemy sobie przecież sprawę, że przypomnieć sobie dokładną dzienną datę jakiegoś wydarzenia to nie lada wyczyn – a jednak wykonawcy umieszczeni w Kalendarium dali sobie z tym radę! W imieniu nas – fanów Waszej muzyki – serdeczne podziękowania dla tych z polskich artystów muzyki country, którzy odpowiedzieli na wezwanie i dosłali daty dzienne z życia ich kapeli!!!  Ci, którzy na razie nie zareagowali – mamy nadzieję, że wkrótce dołączycie!

Wielki ukłon należy się też Pani Dorocie Czajce – ot tak, bezinteresownie przysłała mi pokaźny plik gazetek mrągowskich „Country Express” oraz papierowe wydania „Dyliżansu”, które okazały się istną kopalnią wiedzy. Czytając sprawozdania z pierwszych Pikników nie sposób nie odnieść wrażenia, że pewne wartości odeszły bezpowrotnie, że Piknik ewoluował od 1983 roku. Czy na lepsze – to już pozostawiam Waszej ocenie. Faktem jest, że najwięcej dat pochodzi właśnie z okresu lipiec/sierpień, jako że gorący to okres dla polskiej muzyki country.

Zapraszam więc do zapoznania się z Kalendarium. Jeżeli tylko otrzymamy nowe informacje, będziemy aktualizować. Dla ułatwienia poruszania się po bogatej historii muzyki country w Polsce, wydarzenia ułożone są miesiącami od 1 stycznia do 31 grudnia. Przyjemności!!!

 

Tomek „Teacher” Jarmołkiewicz

 

PS Niektórych informacji przysłanych przez zespoły nie dało się wykorzystać – brakowało dat dziennych. Nic to jednak, ponieważ w planach już kolejny projekt, o którym na razie nic więcej nie powiem…Praca wykonana przez Tomka jest wielka. Cieszę się że miałem w niej swój mały wkład i ten historyczny materiał ukazał się na wymyślonej przeze mnie stronie o Country.
Jak pisze Tomek historia polskiego country może nie jest długa, ale obfituje w wiele znaczących wydarzeń, ważnych dla różnych ludzi. Dlatego warto jest to zachować.
Zastanawia brak wielu zespołów w tym kalendarium. Szczególnie brak mi tutaj zespołów tanecznych. Mam nadzieję że po przeczytaniu tego co zamieściliśmy pozazdroszczą tym co tu są i prześlą do nas materiały, które będziemy mogli wykorzystać do rozbudowania tego Kalendarium.
Na pewno bedzie ono rosło z każdym rokiem.

Miłej lektury

Piotr "dzidzia" Pleskot
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji COUNTRY.WORTALE.NET.


Dodaj komentarz

COUNTRYPEDIA

Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net - | mapa witryny | login